Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Targówek - zmiany z 2020-06-03 10:22:15
Powrót do projektu

Butelkomaty na Targówku

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1. Plac Ratuszowy lub plac ostrej bramy na Zacisze - Wilno ( Elsnerów ) 2.Zespół Szkół nr 34 imSzkoła Podstawowa nr 58 ul. Mieszka I 3.koło Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego lub domu kultury Zacisze 4.przed wejściem do lasku bródnowskiegonr 7

2. Szkoła Podstawowa nr 275 przy ul. Hieronima

3. Ogród Jordanowski przy ul Wyszogrodzkiej 11

4. Ogród Jordanowski przy ul Suwalskiej 13

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji: Przed wejściem do lasku bródnowskiego przy bulwarze spacerowym. [ W razie braku możliwości postawienia projektu w wyznaczonym miejscu przez autora, proszę o alternatywne miejsce w którym mógłby postawić projekt ]
Lokalizacja na terenach przyszkolnych oraz Ogrodu Jordanowskiego

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt ,,Butelkomaty na Targówku '' zakłada postawienie czterech butelkomatów w dzielnicy Targówek w Warszawie. Same butelkomaty zostaną postawione w ruchliwych miejscach aby jak najbardziej były użyteczne, będą one działały każdego dnia przez 24 godziny a każda osoba będzie mogła je używać. Butelkomaty będą Butelkomaty zostaną postawione na terenie przy SP 58, SP 275 oraz 2 na terenach Ogrodu Jordanowskiego. Będą one dostępne dla mieszkańców w godzinach pracy jednostek. Każda osoba będzie mogła go używać. Będą wzorowane na tych postawionych w Warszawie w roku bieżącym.
Opis projektu:
Projekt ,, Butelkomaty na Targówku '' zakłada postawienie czterech butelkomatów w dzielnicy Targówek w Warszawie. Butelkomaty będą wzorowane na tych postawionych w Warszawie. Same butelkomaty zostaną postawione w ruchliwych miejscach aby jak najbardziej były użyteczne, będą one działały każdego dnia przez 24 godziny a każda osoba będzie mogła je używać. Butelkomaty będą wzorowane zostaną postawione na terenie przy SP 58, SP 275 oraz 2 na terenach Ogrodu Jordanowskiego Będą one dostępne dla mieszkańców w godzinach pracy jednostek. Każda osoba będzie mogła go używać. Będzie wzorowany na tych postawionych w Warszawie w roku bieżącym.Korzyści płynące z posiadania butelkomatów: Jedną z najważniejszych jest promocja i segregacja segregacji śmieci, która jest bardzo ważna, zużyte butelki znajdą zastosowania i pozbędziemy się śmiecenie śmiecenia nimi na ulicach, lasach, trawnikach, palenia w piecach, przez to będziemy mieli czystsze ulice oraz powietrze.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Butelkomaty od lat sprawdzają się w krajach zachodnich, dzięki nim płyną ogromne korzyści dla ludzi jak i środowiska, dzięki nim promujemy segregacje segregację śmieci które , która jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach oraz uczymy tym samym inne osoby. Dzięki butelkomatom zniknie problem z ze śmieceniem np: na ulicach, w lasach oraz częściowo problem częściowym z ze smogiem ponieważ niektórzy palą butelkami w piecach, a same zużyte butelki znajdą zastosowanie, które jest pożyteczne i przyjemne dla tego też znajdą się one w najbardziej ruchliwych miejscach w dzielnicy Targówek.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszty zostały skalkulowane na okres 6 miesięcy ze względu na konieczność przeprowadzenia procedury przetargowej wyboru wykonawcy oraz czas niezbędny na wyprodukowanie urządzeń.

Kalkulacja uwzględnia:

Najem 4 butelkomatów wraz z oprogramowaniem (urządzenia wraz z 6-miesięczną licencją na oprogramowanie)

Transport, montaż, serwis, konserwacja, demontaż urządzeń

Podłączenie do prądu, koszt energii elektrycznej

Oznakowanie – opracowanie grafiki, ofoliowanie

Opróżnianie w niezbędnej częstotliwości

Stałe utrzymanie czystości terenu wokół urządzeń w tym odśnieżanie zimą, koszty energii elektrycznej

Szacunkowy łączny koszt realizacji projektu: 700 000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 585
700 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • b1.jpg
 • b2.jpg