Wydział Zdrowia Publicznego w Biurze Polityki Zdrowotnej - zmiany z 2020-05-27 10:26:39
Powrót do projektu

Chcę zobaczyć siebie bez nadwagi!

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Odbiorcy projektu mogą mieć zagwarantowany - według własnych potrzeb - dobór lokalizacji na terenie m. st. Warszawy na poczet realizacji konsultacji ze specjalistą.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis produktów projektu:

1. Efektywna edukacja żywieniowa

2. Redukcja masy ciała wśród uczestników projektu

3. Trwałe wydobycie motywacji do realizacji założonych celów
Opis projektu:
TŁO PROJEKTU: idea edukacji żywieniowej, zachęcenie mieszkańców Warszawy do prowadzenia zdrowego trybu życia i dbania o siebie; pomagania im w sytuacji, gdy posiadają nieprawidłowe nawyki żywieniowe, a chcieliby zmienić je z pomocą specjalisty;CELE PROJEKTU: ukształtowanie wśród warszawiaków potrzeby dbania o właściwy sposób odżywiania i styl życia każdego dnia; poszerzenie świadomości, iż zadowolenie z życia i samego siebie - wynika z dbania o zdrowie; wzbudzenie orientacji społecznej i ekonomicznej, iż zdrowy człowiek jest efektywnym pracownikiem; redukcja nadmiernej masy ciała i ogólnie pojętej walki z otyłością wśród uczestników projektu;ZAKRES PROJEKTU: tematyka żywieniowa; zdrowie publiczne; wykłady o zdrowym żywieniu (np. dieta anti-aging); konsultacje indywidualne; wydobywanie motywacji; redukcja masy ciałaSCHEMAT DZIAŁANIA:

1. Zebranie grupy uczestników ogółem (do 200 100 osób),

2. Ustalenie zasad dotyczących spotkań z uczestnikami projektu:

a) wykłady: około 1,5 godzinne na terenie Warszawy w miejscu wskazanym przez realizatora projektu (1 raz w miesiącu przez okres trwania projektu), (pojedyncza grupa do 50 osób).

b) konsultacje indywidualne: 2 razy w miesiącu (czas trwania do 1 godz.) w miejscu zamieszkania uczestnika albo w siedzibie realizatora projektu, ewentualnie inne miejsce uzgodnione indywidualnie z uczestnikiem, jak również konsultacje online,

3. Analiza składu ciała i pomiary antropometryczne,

4. Ustalenie celu uczestnika (co uczestnik chce osiągnąć, jakie będą tego korzyści, jakie zagrożenia, co mu pomoże, co mu szkodzi, co się zmieni dzięki procesowi odchudzania),

5. Edukacja w kwestii problemu, z jakim zgłasza się uczestnik,

6. Rozpisanie zaleceń dietetycznych oraz jadłospisu/planu żywieniowego

UCZESTNIK PROJEKTU NIE PONOSI KOSZTÓW WYŻEJ WYMIENIONYCH USŁUG

DOSTĘPNOŚĆ CZASOWA: preferowana od poniedziałku do soboty w godzinach: 8.00-19.00 (dopuszczalna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00), zarówno zapewnienie uczestnikom dostępności konsultacji oraz wykładów (wykłady mogą być podzielone i zorganizowane dla mniejszych grup z zachowaniem zasad określających ich liczbę i dostępność) w okresie 3 miesięcy,

DO PROJEKTU MOGĄ ZGŁASZAĆ SIĘ UCZESTNICY, KTÓRZY PRAGNĄ ZADBAĆ O SWOJE ZDROWIE, WYGLĄD, SAMOPOCZUCIE, MAJĄ PROBLEMY Z NADWAGĄ. W projekcie uczestnikami mogą być osoby w wieku 18-65 lat, ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) w przedziale 25-30. O uczestnictwie w projekcie decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Rosnąca liczba ludności z nadwagą, otyłością, chorobami dietozależnymi (nadciśnienie, cukrzyca, hipercholesterolemia, depresja, rak jelita grubego, choroby serca), wymaga programu uświadamiającego i zwalczającego ten problem. Ludzie chcą być zdrowi, ale nie czują się zmotywowani do wprowadzenia zmian i eliminacji złych nawyków, poddają się, gdy uświadamiają sobie, że droga do celu może być kręta i wymagająca wyrzeczeń (mimo, że nie nie musi tak być). Wśród beneficjentów projektu, oczekuje się spadku masy ciała na poziomie minimum 3 kilogramów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • pomoc społeczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • ulotka.png
  • ulotka 2.jpg
  • proces.jpg