Wydział Monitoringu Jakości Powietrza i Edukacji w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej - zmiany z 2020-07-13 10:56:46
Powrót do projektu

Antysmogowe zapachy - jak zdrowie bierze się z powietrza

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
18 domów kultury z każdej dzielnicy - z salą widowiskową
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Cykl 18 wykładów-pokazów, w których może wziąć udział każdy "od nastolatka do stulatka". Dla dużych grup, np. 100-300 osób. 18 tematów. Moc zapachu roślin w praktyce. Jak z pomocą olejków lotnych nie produkować zanieczyszczeń powietrza i niwelować te już obecne. Zakres zastosowań: od zdrowia, przez dom, dzieci, zwierzęta, podróże, relaks, aż do ogrodów.
Opis projektu:
Rośliny oczyszczają powietrze. Zapoznanie z prawie setką roślin olejkodajnych, które oczyszczają i mają wiele dodatkowych funkcji. Wykłady-pokazy, na których osoby chętne spośród publiczności mogą na scenie tworzyć zapachy funkcyjne, np. na odporność, na lepszy sen, do pielęgnacji roślin, łagodzące dolegliwości zwierząt, antystresowe, poprawiające koncentrację, do sprzątania i wiele innych. Jest podanie wiedzy i praktyka, oraz interakcja.

Lotne składniki chemiczne roślin działają pozytywnie na ludzi, zwierzęta i inne rośliny. Te przedostatnie i ostatnie m.in. udowadniają, że nie chodzi o perswazję, ale o faktyczne działanie.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Edukacja, jak nie zanieczyszczać i jak niwelować zanieczyszczenia, pozwala na zmniejszanie problemu smogu. Likwiduje się przyczynę, a nie tylko skutek. Ludzie chcą wiedzieć, jak pojedynczy człowiek może wpłynąć na stan powietrza i dzięki temu swojego zdrowia. Chcą mieć swój udział w czynieniu pozytywnych zmian dla środowiska. Potrzebują wiedzy i narzędzi.

Takie wykłady wraz z pokazami pomogą rozpoznać, które rośliny wybrać i jak ich użyć.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszt przeprowadzenie 18 wykładów przez merytorycznie przygotowaną osobę (czas trwanie jednego wykładu 1 h i 30 min) - max. 3 000 zł x 18 = 54 000 zł brutto.

Koszt wynajęcia sali w domach kultury na 1 h i 30 min wraz z rzutnikiem i nagłośnieniem sali - od 0 zł do max 600 zł brutto za jeden wykład ok. 10 800 zł brutto.

Opracowanie i przygotowanie plakatów w formie papierowej oraz elektronicznej do promocji projektu łącznie ok. 1 900 zł brutto.

Projekt plakatu (+2 dodatkowe wersje - drobne zmiany) - 1 353 zł brutto

Druk plakatów (594 x 420 mm, jednostronne, kreda błysk 130g.,) 100 szt. - 523,98 zł brutto.

4.Promocja w mediach społecznościowych i stronach internetowych miasta i domów kultury = 0 zł.

Łączny koszt: 66 700 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
54 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki