Autor projektu - zmiany z 2020-04-22 12:48:02
Powrót do projektu

Dekoracje świąteczne i nowe świerki na Bielanach i Pradze Południe

status: Trwa ocenaWycofany przez autora


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bielany - u. Schroegera, Praga Południe - Aleja Zieleniecka, ul. Grochowska od Alei Zielenieckiej do Ronda Wiatraczna, Rondo Wiatraczna, ulica Nowaka Jeziorańskiego od Poligonowej do Rechniewskiego, główne skrzyżowania na Gocławiu.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Proponujemy posadzenie nowych świerków oraz zamontowanie w okresie świątecznym latarniowych dekoracji świątecznych oraz wolno stojących elementów we wskazanych miejscach na Bielanach ul. Schroegera od Reymonta do Zjednoczenia, wzdłuż ul. Grochowskiej od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna, Rondzie Wiatraczna oraz wzdłuż ulicy Nowaka Jeziorańskiego od Rechniewskiego do Poligonowej.
Opis projektu:
Proponujemy posadzenie nowych świerków we wskazanych podczas realizacji projektu miejscach 5 dużych świerków na Bielanach oraz 15 na Pradze Południe. Podczas okresu świątecznego drzewa te proponujemy udekorować lampkami choinkowymi. Zamontowanie w okresie świątecznym latarniowych oraz wolno stojących dekoracji świątecznych we wskazanych miejscach na Bielanach u. Schroegera od Reymonta do ul. Zjednoczenia. Tutaj na Bielanach proponujemy dekoracje w kolorze białym ciepłym w kształcie gwiazdek, śnieżynek lub o innym wzorze zatwierdzonym przez autora projektu. Na Pradze Południe w kolorze białym zimnym. Latarniowe dekoracje świąteczne na Pradze Południe wzdłuż ul. Grochowskiej od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna, Rondzie Wiatraczna.

W wybranym miejscu np. skrzyżowanie z Podskarbińską proponujemy ustawienie 3 wolno stojących elementów dekoracyjnych np. kolorowe choinki, na Rondzie Wiatraczna proponujemy ustawienie 3 wolno stojących elementów dekoracyjnych.

Kolejna ulica, którą proponujemy w okresie świątecznym ozdobić latarniowymi dekoracjami świątecznymi to ulica Nowaka Jeziorańskiego na Gocławiu. Na skrzyżowaniach ul. Fieldorfa/Nowaka Jeziorańskiego, ul. Fieldorfa/Bora Komorowskiego, ul. Fieldorfa/Meissnera oraz Bora Komorowskiego/Abrahama proponujemy ustawienie 5 wolno stojących elementów dekoracyjnych np. anielskich skrzydeł, renifera, żołnierzyka, choinki, czy gwiazdy. Takie typowo świąteczne elementy kojarzące się ze świętami.

Wszystkie te elementy dekoracyjne na Pradze Południe na Gocławiu w kolorze biały zimnym z efektem błysku w co np. piątej diodzie. Chodzi o rozjaśnienie tych miejsc, które w okresie zimowym są ciemne, a przez to również niebezpieczne.

Drzewa iglaste świerki syberyjskie albo jodły

Bielany szt. 5 Osiedle Piechotkowo

Praga Południe szt. 15 Bora Komorowskiego, Fieldorfa.

Bielany ul. Schroegera

latarniowe dekoracje świąteczne 21 latarni plus 4 zapasowe

Praga Południe-

ul. Grochowska latarniowe dekoracje świąteczne 201 latarni plus 20 zapasowe

Rondo Wiatraczne latarniowe dekoracje świąteczne 21 latarni plus 4 zapasowe

Nowaka Jeziorańskiego latarniowe dekoracje świąteczne 46 latarni plus 6 zapasowe

elementy wolno stojące:

ul. Grochowska 3 szt.

Rondo Wiatraczne 3 szt.

Gocław 5 szt.

Autorzy projektu wnioskują o możliwość zatwierdzenia wybranych wzorów przy realizacji projektu.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zimą szybko zapada zmierzch, jest ciemno i smutno. W okresie świątecznym fajnei będzie rozświetlić dodatkowo główna ulicę Pragi Południe Grochowską. Do tej pory dekoracje świąteczne kończą się na ul. Zielenieckiej. Ul. Targowa jest wspaniale udekorowana w okresie świątecznym. Cudownie byłoby, gdyby ozdobiona zostały ulica Grochowska i wyremontowane rondo Wiatraczna. Wtedy ta część miasta przybliżyłaby się wyglądem do lewej strony miasta.

Dodatkowe 5 wolno stojących elementów dekoracyjnych ustawionych na głównych skrzyżowaniach Gocławia oraz latarniowe dekoracje świąteczne wzdłuż Nowaka Jeziorańskiego uzupełnią dekoracje świąteczne na Gocławiu.

Nowe świerki/ jodły posadzone w ramach tego projektu chociaż troszkę wyrównają ubytek w drzewostanie na Pradze Południe jaki spowodowały wycięte ostatnio na Bielanach i Pradze Południe drzewa, czyli nowo posadzone 20 dużych świerków albo jodeł.

kosztorys zakup latarniowych dekoracji:

Schroegera 21 latarni +4 zapasowe. Grochowska 201 +20 zapasowe, Wiatraczna 21 latarni +4 zapasowe, Nowaka Jeziorańskiego 46 +6 zapasowe. Elementy wolno stojące 3 szt.Grochowska, 6 szt. Gocław, drzewa iglaste 5 szt. Bielany os. Piechotkowo, 15 szt. Gocław.

Koszt projektu 1 200 000 złCharakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • wszyscy kieszkańcy stolicy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 200 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • PROPONOWANE PRZYKŁADOWE ŚWIATECZNE ELEMENTY WOLNOSTOJĄCE NA GOCŁAWIU.bmp
  • PROPONOWANE PRZYKŁADOWE ŚWIATECZNE ELEMENTY WOLNOSTOJĄCE NA GROCHOWSKIEJ.jpg
  • LOKALIZACJA UL. NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO.jpg
  • LOKALIZACJA UL. GROCHOWSKA.jpg
  • LOKALIZACJA UL.SCHROEGERA.jpg