Autor projektu - zmiany z 2020-01-19 22:07:19
Powrót do projektu

Publiczne grille elektryczne na Polu Mokotowskim i w Parku Skaryszewskim

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pole Mokotowskie

Park Skaryszewski
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada postawienie dwóch podwójnych elektrycznych stanowisk do grillowania wraz ze stołami, ławkami i zadaszeniem, w miejscach popularnych wśród miłośników grillowania. Grille są dostępne za darmo w sezonie ciepłym. Dzięki publicznemu grillowi nie musimy przynosić własnego sprzętu. Dodatkowo, elektryczny grill nie emituje dymu. Stanowisko jest zasilane panelem słonecznym.
Opis projektu:
Projekt zakłada postawienie dwóch elektrycznych stanowisk do grillowania wraz ze stołami, ławkami i zadaszeniem.Założenie jest takie, aby urządzenia były dostępne bezpłatnie w sezonie ciepłym oraz służyły zarówno w pogodne, jak i deszczowe dni. Plan zakłada postawienie po dwa grille na Polu Mokotowskim oraz w Parku Skaryszewskim.Przy stanowiskach zostaną postawione stoły oraz ławki do siedzenia, a całość będzie zadaszona, tak żeby przelotne deszcze nie popsuł udanej zabawy. Grille będą zasilane energią słoneczną. O czystość stanowisk, oprócz samych użytkowników, będą dbali pracownicy zajmujący się utrzymaniem parków.Załączone zdjęcie przedstawiają przykładową realizację podobnego projektu w Australii (www.greenplate.com.au).Koszt jednego stanowiska oszacowano na ok. 60 tys. zł. Szczegółowe założenia poniżej:

- projekt (2450 zł)

- wiata materiały (8000 zł)

- wiata montaż (1000 zł)

- wylewka materiały (2450 zł)

- wylewka robocizna (380 zł)

- ławki materiały i robocizna (4000 zł)

- stół metalowy (2000 zł)

- kosz na odpady (500 zł)

- instalacja fotowoltaiczna (5000 zł)

- projekt instalacji wodnej (1000 zł)

- instalacja wodna montaż i materiały (9000 zł)

- 2 grille elektryczne (18900)

- bieżące czyszczenie (2380)

- serwis i konserwacja (5500)
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Od kilkunastu lat, grillowanie stało się jedną z popularniejszych metod spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nieodpłatne ogólnodostępne stanowiska dadzą możliwość grillowania dla wszystkich mieszkańców, którzy nie dysponują własnym kawałkiem ogródka. Popularyzacja takich stanowisk może również zwiększyć bezpieczeństwo, poprzez zmniejszenie wykorzystania przenośnych, tradycyjnych grilli, które narażają tereny zielone na przypadkowe podpalenie.

Grille elektryczne są też przyjazne dla środowiska i naszego otoczenia, gdyż grillowanie odbywa się bez ognia i dymu. Ponadto, potrawy przygotowywane w ten sposób są zdrowsze niż te, przygotowane w formie tradycyjnej, gdzie tłuszcz skapuje na węgiel.

Takie publiczne stanowiska do grillowania idealnie sprawdziły się w Australii, gdzie obecnie są obowiązkowym wyposażeniem wielu australijskich parków i stanowią doskonałe miejsce do spotkań ze znajomymi, organizacji wydarzeń plenerowych czy integracji lokalnej społeczności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
125 060,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • North-Harbour-Estate-3.jpg