Zespół Realizacji Polityki Senioralnej w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych - zmiany z 2020-05-04 09:42:51
Powrót do projektu

Nauka tańca hawajskiego dla seniorów

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, Nowolipie 25b
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Ogólnodostępne, całoroczne zajęcia tańca hawajskiego dla osób dorosłych i seniorów.

Zajęcia ruchowe do pięknej muzyki hawajskiej, pełnej radości i harmonii z jednoczesną nauką o historii i kulturze Hawajów.
Opis projektu:
Ogólnodostępne, całoroczne i międzypokoleniowe zajęcia tańca hawajskiego dla osób dorosłych i seniorów. Taniec hawajski jest bardzo mało znanym w Warszawie rodzajem tańca. Ponieważ ma niezwykłe terapeutyczne właściwości, chcemy rozpowszechnić go wśród Warszawiaków. Lokalizacja w centrum Warszawy uczyni go dostępnym dla wszystkich zainteresowanych z całej Warszawy.Celem projektu jest zorganizowanie zajęć ruchowych do muzyki hawajskiej z jednoczesną nauką o historii i kulturze Hawajów. Niezwykła wartość obcowania z tą kulturą polega na nauce filozofii życia Hawajczyków, filozofii mówiącej o radości życia, miłości do świata i otaczającej przyrody, o umiejętności dostrzegania i doceniania wszystkich pozytywnych chwil w życiu.Pod okiem doświadczonego nauczyciela uczestnicy będą uczyć się tańców i pieśni hawajskich. Każdy taniec to odrębna opowieść i jednocześnie przesłanie związane z historią bądź filozofią życia.Zajęcia będą dedykowane osobom dorosłym oraz seniorom. Zajęcia odbywać się moga 1 x w tygodniu po 1 godzinie dla 2 grup po 15-20 osób. Dla zapewnienia efektów projektu powinny być zorganizowane w miesiącach luty-czerwiec (40 godzin), wrzesień - grudzień (30 zajęć).Rekrutacja na zajęcia będzie prowadzona przez koordynatora w porozumieniu z CAM Nowolipie. Na zajęcia będzie można się zapisać również telefonicznie (telefon będzie dostępny od pon-pt w wyznaczonych godzinach). Zapisy będą prowadzone do wyczerpania limitu miejsc (50 osób). Następnie przewiduje się stworzenie listy rezerwowej.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Taniec hula jest tańcem unikalnym, zawiera w sobie historię, legendy i ważne przekazy dotyczące wierzeń, sposobu życia i ważne wydarzenia starożytnych Hawajów. Jest pełen respektu dla całego otaczającego świata a zwłaszcza przyrody. Energia tych tańców, przepełniona jest radością i miłością do świata, ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie, w codziennym życiu.

Tańce te maja walor terapeutyczny. Kobiety uczą się poczucia własnej wartości, stają się pewniejsze siebie i odważniejsze. Dużo łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem życiowych problemów i pokonywaniem trudności i ograniczeń. Zmienia się ich postawa i podejście do życia, stają się pozytywne, szczęśliwsze i pełne pasji.

Taniec hawajski przynosi uzdrowienie na wielu poziomach funkcjonowania:

- fizycznym: uelastycznia ciało, poprawia kondycje i koordynację ruchów, rozluźnia stawy bioder i kręgosłupa;

- wpływa tez na nasz nastrój i kondycję psychiczną, powodując że czujemy się szczęśliwsi, potrafimy doceniać piękne chwile, otwieramy się na miłość i radość w naszym życiu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • zajęcia ruchowe
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Wynagrodzenie instruktora: 70 x 180zl = 12600zl

Reklama (opracowanie i wydrukowanie plakatów, ulotek) 1200zl =

Koordynator (przygotowanie promocji, prowadzenie zapisów): 2 x 1000zl = 2000zl

Rozliczenie finansowo - Księgowe 1200zl

Upominki, dyplomy dla uczestników (2 x 40 osób): 80 x 30zl = 2400zl

Dokumentacja foto 500zl

Razem 19.900zl
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
19 900,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • IMG_2470.jpg