Autor projektu - zmiany z 2020-01-21 18:49:21
Powrót do projektu

Spektakl taneczno-muzyczny "Hawaje w Warszawie"

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt odbywać się będzie w trzech lokalizacjach na terenie Warszawy – w dzielnicowych ośrodkach kultury takich jak Bielański Ośrodek Kultury, Okęcka Sala Widowiskowa, Białołęcki Ośrodek Kultury, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wybrane miejsca są dostosowane do przyjęcia dużej liczby widzów, w tym osób niepełnosprawnych. Każdy z wymienionych ośrodków dysponuje sceną lub salą widowiskową oraz stosownym sprzętem nagłaśniającym, oświetleniem i rzutnikiem pozwalającym na obejrzenie profesjonalnego pokazu tańca, odsłuchanie muzyki granej na żywo oraz obejrzenie pokazu slajdów w komfortowych warunkach. Do każdego z tych miejsc lub w ich pobliże można dojechać komunikacją miejską, np. metrem i autobusami, placówki mają również parkingi udostępniane publiczności.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Kultura i tańce hawajskie są mieszkańcom Warszawy całkiem nieznane. W związku z tym, by przybliżyć ten zakątek świata Warszawiakom, planuje się zorganizowanie trzech spektakli taneczno-muzycznych w trzech oddalonych od siebie dzielnicach Warszawy.
Opis projektu:
Przedstawienia zostaną przeprowadzone w ciągu roku 2021 w wybranych dniach tygodnia i w w godzinach wieczornych. Zapewni to możliwość skorzystania z oferty mieszkańcom różnych, odległych od siebie części Warszawy, zarówno młodzieży jak i rodzinom z dziećmi, seniorom, dorosłym i osobom niepełnosprawnym. Spektakle popularyzujące taniec, kulturę i historię, a także filozofię życia na Hawajach dopełni inspirowany kuchnią hawajską niezwykły poczęstunek dla widzów. W czasie każdego spektaklu będą prezentowane zarówno etniczne, tradycyjne jak i współczesne hawajskie stroje, pieśni i tańce. Publiczność będzie miała okazję posłuchać gry na prawdziwych, rzadko spotykanych w Polsce instrumentach, a także zobaczyć slajdy pokazujące Archipelag Hawajski i życie Hawajczyków. Projekt zakłada profesjonalne wykonanie tańców i muzyki hawajskiej przy pomocy oryginalnych instrumentów, pokazanie specjalnie wykonanych strojów i wierne oddanie kultury i klimatu Hawajów.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Wieczór z kulturą Hawajów to wspaniałe, wielobarwne widowisko, które pozostawi widzom niezapomniane, radosne wspomnienia. To odległe i dostępne niewielkiej tylko rzeszy turystów miejsce jest bardzo mało znane ludziom w Polsce. Taki wieczór jest wyjątkową okazją do zdobycia wiedzy na temat Hawajów, ich historii, kultury i obyczajów. Ma to szczególne znaczenie gdyż jest to kultura zamierająca, naukowe źródła szacują, że około 2040 r. umrze ostatni pełnej krwi Hawajczyk.Obcowanie z tą kulturą i filozofią życia jest bardzo ważne dla ludzi w Polsce. Jesteśmy narodem dość pesymistycznym, dlatego kontakt oraz chłonięcie pozytywnych wartości, radości, miłości i wdzięczności, a także szacunku dla przyrody jest balsamem dla duszy.

To będzie cudowny wieczór pełen słońca, radości i tańca!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • kultura
 • spektakl taneczno-muzyczny
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
97 200,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • MM KAHIKO-15.jpg
 • hula MM16.jpg
 • BO1_8659.jpg