Koordynator w Biurze Kultury - zmiany z 2020-05-27 10:00:57
Powrót do projektu

Spektakl taneczno-muzyczny "Hawaje w Warszawie"

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt odbywać się będzie w trzech lokalizacjach na terenie Warszawy – w dzielnicowych ośrodkach kultury takich jak Bielański Ośrodek Kultury, Okęcka Sala Widowiskowa przy ul. 1 Sierpnia 36a, Białołęcki Ośrodek Kultury , przy ul. van Gogha 1 oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12 B.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wybrane miejsca są dostosowane do przyjęcia dużej liczby widzów, w tym osób niepełnosprawnychz niepełnosprawnościami. Każdy z wymienionych ośrodków dysponuje sceną lub salą widowiskową oraz stosownym sprzętem nagłaśniającym, oświetleniem i rzutnikiem pozwalającym na obejrzenie profesjonalnego pokazu tańca, odsłuchanie muzyki granej na żywo oraz obejrzenie pokazu slajdów w komfortowych warunkach. Do każdego z tych miejsc lub w ich pobliże można dojechać komunikacją miejską, np. metrem i autobusami, placówki mają również parkingi udostępniane publiczności.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Wieczory hawajskie przybliżajace przybliżające mieszkańcom Warszawy Hawaje - raj na ziemi. Nie każdy może tam pojechać, ale każdy może obejrzeć przedstawienie prezentujące slajdy z hawajskich wysp, barwne tańce, a także posłuchać opowieści i tradycyjnych hawajskich pieśni. Miło będzie też spróbować przysmaków z tego rejonu świata.
Opis projektu:
Kultura i tańce hawajskie są mieszkańcom Warszawy całkiem nieznane. W związku z tym, by przybliżyć ten zakątek świata Warszawiakomwarszawiakom, planuje się zorganizowanie trzech spektakli taneczno-muzycznych w trzech oddalonych od siebie dzielnicach Warszawy. Przedstawienia zostaną przeprowadzone w ciągu roku 2021 w wybranych dniach tygodnia w godzinach wieczornychróżnych terminach, wiosną, jesienią i zimą. Zapewni to możliwość skorzystania z oferty mieszkańcom różnych, odległych od siebie części Warszawywszystkim mieszkańcom bez względu na tryb życia i miejsce zamieszkania, zarówno młodzieży jak i rodzinom z dziećmi, seniorom, dorosłym i osobom niepełnosprawnym.

Spektakle popularyzujące taniec, kulturę i historię, a także filozofię życia na Hawajach dopełni inspirowany kuchnią hawajską niezwykły poczęstunek dla widzów. W czasie każdego spektaklu będą prezentowane zarówno etniczne, tradycyjne jak i współczesne hawajskie stroje, pieśni i tańce. Publiczność będzie miała okazję posłuchać gry na prawdziwych, rzadko spotykanych w Polsce instrumentach, a także zobaczyć slajdy pokazujące Archipelag Hawajski i życie Hawajczyków. Projekt zakłada profesjonalne wykonanie tańców i muzyki hawajskiej przy pomocy oryginalnych instrumentów, pokazanie specjalnie wykonanych strojów i wierne oddanie kultury i klimatu Hawajów.Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Wieczór z kulturą Hawajów to wspaniałe, wielobarwne widowisko, które pozostawi widzom niezapomniane, radosne wspomnienia. To odległe i dostępne niewielkiej tylko rzeszy turystów miejsce jest bardzo mało znane ludziom w Polsce. Taki wieczór jest wyjątkową okazją do zdobycia wiedzy na temat Hawajów, ich historii, kultury i obyczajów. Ma to szczególne znaczenie gdyż jest to kultura zamierająca, naukowe źródła szacują, że około 2040 r. umrze ostatni pełnej krwi Hawajczyk.Obcowanie z tą kulturą i filozofią życia jest bardzo ważne dla ludzi w Polsce. Jesteśmy narodem dość pesymistycznym, dlatego kontakt oraz chłonięcie pozytywnych wartości, radości, miłości i wdzięczności, a także szacunku dla przyrody jest balsamem dla duszy.

To będzie cudowny wieczór pełen słońca, radości i tańca!Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • kultura
 • spektakl taneczno-muzyczny
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1.wynagrodzenie reżysera: 3 000,00 zł

2.wynagrodzenie osoby prowadzącej pokazy, w tym prelekcję oraz za przygotowanie i prowadzenie prezentacji multimedialnej ukazującej kulturę Hawajów: 2 000,00 zł

3.koszt przygotowania i wykonania oprawy muzycznej (muzyka na żywo i z nośników elektronicznych): 3 000,00 zł

4.opracowanie scenariusza i przygotowanie choreografii tańców: 2 500,00 zł

5.koszt scenografii: opracowanie i przygotowanie scenografii, zakup elementów i wykonanie wystroju scen/sal widowiskowych: 3 000,00 zł

6.koszt użytkowania instrumentów muzycznych: 20 000,00 zł

7.zakup i przygotowanie strojów dla zespołu: 20 000,00 zł

8.wynagrodzenie dla zespołu: 12 000,00 zł

9.koordynator projektu: 2 000,00 zł

10.księgowość: 600,00 zł

11.wynajem scen/sal widowiskowych na pokazy, wynajem sal na próby (6 prób), wynajem sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego, obsługa sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego, obsługa prezentacji multimedialnej: 20 000,00 zł

12.poczęstunek hawajski dla uczestników (ok. 800 osób): 15 200,00 zł

13.transport osób wykonujących zadanie i sprzętu: 500,00 zł

14.promocja w Internecie: 1 100,00 zł

15.opracowanie graficzne logo wydarzenia i plakatu: 1 000,00 zł

16.wydruk plakatów A-3 (100 szt.): 300,00 zł

17.koszt oznakowania graficznego BO: 300,00 zł

18.foto/video relacja (dokumentacja projektu): 1 500,00 zł

19.ZAIKS: 2 000,00 zł

Razem: 110 000,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 97 200
110 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • MM KAHIKO-15.jpg
 • hula MM16.jpg
 • BO1_8659.jpg