Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2020-01-21 10:24:21
Powrót do projektu

WYMIANA NAWIERZCHNI TARTANOWEJ NA STADIONIE PODSKARBIŃSKA - W RAMACH PROJEKTU SPORT DKA KAŻDEGO

Wymiana nawierzchni tartanowej na Stadionie Podskarbińska- w ramach projektu "Sport dla każdego"

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: UL
ul. PODSKARBIŃSKA Podskarbińska 14
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
OBIEKT W ADMINISTROWANIU OŚRODKA SPORTU I REKREACJI DZIELNICY PRAGA-POŁUDNIE M.ST. WARSZAWY
Obiekt w administrowaniu Ośrodka Sportu i rekreacji Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada wymianę powierzchni tartanowej na Stadionie Podskarbińska, która umożliwi korzystanie z obiektu, jego infrastruktury i bieżni przez mieszkańców Dzielnicy-Praga-Południe oraz innych dzielnic Warszawy zarówno przez zawodników sportu kwalifikowanego jak i zawodników uprawiających sport rekreacyjnie.
Opis projektu:
Projekt zakłada wymianę na nową nawierzchni tartanowej Stadionu Podskarbińska, obecnie w bardzo poważnym stopniu zużytej, nierównej i miejscami popękanej. Przedsięwzięcie umożliwi korzystanie z obiektu, jego infrastruktury i lekkoatletycznych urządzeń sportowych przez mieszkańców Dzielnicy Praga-Południe oraz innych dzielnic Warszawy w sposób bezpieczny i jednocześnie dopuszczający zwiększenie obciążeń treningowych, bez szkody dla układu kostno-stawowego osób ćwiczących. Zwiększenie sprężystości tartanowego podłoża spowoduje, iż wzrośnie komfort z korzystania z obiektu u wszystkich trenujących, zarówno rekreacyjnie jak i wyczynowo, biegi krótkie, długie lub szereg innych konkurencji lekkoatletycznych. Dzięki poprawie warunków i jakości nawierzchni możliwa byłaby również na stadionie organizacja zawodów sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a ponadto zwiększeniu uległaby ranga zawodów przeprowadzanych na obiekcie, w tym również posiadających certyfikat PZLA i IAAF. Oprócz umożliwienia mieszkańcom stolicy uczestnictwa w charakterze widzów w wielkich widowiskach sportowych, kolejnym skutkiem projektu powinno być zwiększenie zainteresowania sportem wśród okolicznych mieszkańców, w szczególności dzieci, młodzieży i seniorów.

Zgodnie z zasadami treningi i nieodpłatne korzystanie z obiektu przez indywidualnie ćwiczących odbywałoby się na minimum dwóch torach w sezonie zimowym (16 październik-14 marca) codziennie od 7.00 do 21.00, a w sezonie letnim (15 marzec - 15 październik) codziennie od 6.00 do 22.00, w tym w niedziele i święta ( za wyjątkiem dni zawodów i imprez sportowo - rekreacyjnych). Podobne zasady obowiązywałyby w trakcie treningów w innych konkurencjach lekkoatletycznych. Istniałaby również możliwość przeprowadzenia otwartych zawodów i turniejów dla mieszkańców stolicy we wszystkich grupach wiekowych.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W ostatnich latach notowany jest wzrost aktywnego spędzania wolnego czasu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Bardzo popularna formą są różnego rodzaju aktywności plenerowe na świeżym powietrzu, w tym bieganie. Stadion Podskarbińska jest idealnym miejscem do uprawiania sportu amatorskiego, treningów profesjonalnych oraz organizacji przeróżnych zawodów oraz eventów plenerowych i pikników. Żeby obiekt spełniał swoją rolę, tętnił życiem oraz zapewnił odpowiedni standard i bezpieczeństwo korzystającym konieczne jest przeprowadzenie kilku modernizacji, w tym wymiany zużytej nawierzchni tartanowej. Obecny stan w dużym stopniu ogranicza i utrudnia wykorzystanie pełni możliwości stadionu, szczególnie w zakresie organizacji dużych imprez lekkoatletycznych dla wszystkich grup wiekowych, w negatywny sposób wpływa na komfort oraz jakość i efektywność treningów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością
  • reprezentanci sportu kwalifikowanego

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
4 000 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • SKonica454E20012018280.pdf
  • SKonica454E20012018290.pdf
  • SKonica454E20012018291.pdf