Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej - zmiany z 2020-01-27 13:46:27
Powrót do projektu

Sauna z widokiem na Wisłę

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Las łęgowy nad Wisłą na wysokości ogrodu zoologicznego u zbiegu Wybrzeże Helskie i ul. Ratuszowej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Sauna nad Wisłą i wodna przestrzeń wypoczynku uatrakcyjni okolice popularnej plaży ZOO. Miejskie plaże w Warszawie stały się miejscem spotkań osób aktywnych sportowo i potrzebujących kontaktu z przyrodą. Informacja o wodnej przestrzeni wypoczynku zostanie umieszczona na wszystkich miejskich plażach w Warszawie.
Opis projektu:
Sauna miejska z zewnętrznym jacuzzi i strefą odpoczynku będzie przestrzenią całorocznych spotkań mieszkańców, którzy będą mogli odpocząć lub przyjemnie spędzić czas w sposób aktywny. Elementami wodnej przestrzeni będą: wieloosobowa, częściowo samoobsługowa sauna, balia kąpielowa z hydromasażem i podest z zadaszeniem. Całość kompleksu zlokalizowana w atrakcyjnej przestrzeni nadwiślańskiego lasu łęgowego z bezpośrednim widokiem na rzekę. Kompleks i jego wykończenie wpisuje się naturalne nadwiślańskie otoczenie. Przestrzeń dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów i rodzin z dziećmi.W okresie jesninno-zimowym najważniejszym elementem kompleksu będzie sauna i aktywności związane z kąpielami zimnowodnymi. Zajęcia organizowane na powietrzu będą kończyły się sesją w saunie.Proponowane godziny otwarcia:

październik-marzec:

- poniedziałek - piątek: 13 - 22

- sobota - niedziela: 11 - 22

kwiecień - wrzesień:

- poniedziałek - piątek: 7 - 10 i 16 - 22

- sobota - niedziela: 6 - 22Z racji charakteru przestrzeni w jakiej będzie znajdowała się sauna, program, aktywności i godziny otwarcia będą uzależnione od warunków atmosferycznych.Sposób rezerwacji uczestnictwa w sesjach saunowych oraz zajęciach plenerowych będzie oparty o system, rezerwacji telefonicznej oraz przez system rezerwacji internetowej.Informacja o wodnej przestrzeni wypoczynku zostanie umieszczona na wszystkich miejskich plażach w Warszawie. Raz w tygodniu na dwóch z nich (Poniatówka i Żoliborz) odbędą się zajęcia promujące saunę i zdrowy tryb życia.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Sauna publiczna i przestrzeń miejskiej rekreacji ma na celu popularyzację zimowych aktywności nad Wisłą . W mieście potrzeba miejsc, które w sposób zrównoważony i naturalny wpisują się w przestrzeń. Brakuje miejsc związanych z rekreacją opartą na plenerowym saunowaniu.Od kilku lat wzrasta zainteresowanie rekreacją opartą na kąpielach zimnowodnych (morsowaniu). Wiąże się ono bezpośrednio z uczestnictwem w sesjach saunowych.Całość obiektu wykonana zostanie z poszanowaniem walorów naturalnych i charakteru okolicy. Lokalizacja sauny i przestrzeni rekreacji sprzyjać będzie obcowaniu mieszkańców z przyrodą i stanie się atrakcyjnym przystankiem przy ścieżce rekreacyjnej. Odwiedzenie przestrzeni nadwiślańskich zimą w naturalny sposób może wiązać się z uczestnictwem w sesji w miejskiej saunie. Zajęcia w okresie wiosenno-letnim w sposób systematyczny i merytoryczny będą przygotowywały do rekreacji jesiennych i zimowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
 • propagująca zdrowy tryb życia
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
280 400,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • suana 22.jpg
 • sauna 24.jpg
 • sauna 25.jpg
 • Bez tytułu.jpg