Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Wydział Oświaty_Bemowo - zmiany z 2016-06-13 09:22:06
Powrót do projektu

Zamieńmy się: wymiana zabawek dla dzieci

status:


Większość dzieci posiada zabawki, których już od dawna nie używa i marzy o innych. Zamiast kupować kolejne rzeczy, które z czasem i tak podzielą los dotychczasowych, warto umożliwić dzieciom ich wymianę. W ramach projektu zostanie przeprowadzona raz na kwartał akcja wymiany zabawek. Będzie to jednocześnie działanie proekologiczne i integrujące społeczność.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.900630950928
szerokość geograficzna: 52.243358395343

Dzielnica

Bemowo


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Bemowo: Klub Karuzela, Klub Mam, BCP lub przyjazna dzieciom kawiarnia

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Akcja wymiana zabawek odbywa się raz na kwartał i ma charakter otwarty. Organizatorzy informują z wyprzedzeniem o miejscu i terminie akcji. Wybrane miejsce jest ogólnodostępne dla dzieci i ich opiekunów. Akcja trwa przez 4-5 godzin w wyznaczonym dniu. Zasady wymiany uczestnicy ustalają miedzy sobą. Uczestnicy są zobowiązani do sprawdzenia kompletności i jakości rzeczy przed dokonaniem wymiany. Dzieci pozostają pod opieką dorosłych podczas całej akcji. Akcja jest bezpłatna.


Pełny opis projektu

Większość dzieci posiada zabawki, których już od dawna nie używa i marzy o innych. Zamiast kupować kolejne rzeczy, które z czasem i tak podzielą los dotychczasowych, warto umożliwić dzieciom ich wymianę. W ramach projektu zostanie przeprowadzona raz na kwartał akcja wymiany zabawek dla dzieci. Będzie to jednocześnie działanie proekologiczne i integrujące społeczność lokalną. Dzieci uczą się mniej konsumpcyjnego sposobu pozyskiwania rzeczy, dokonywania wyborów, poznają ideę wymiany oraz rozumieją potrzebę poszanowania zabawek tak, żeby służyły jak najdłużej. Inicjatywa może obejmować większość typów zabawek: gry, układanki, klocki, zabawki edukacyjne, lalki, pluszaki, książki, zabawki grające czy zręcznościowe itp. W ramach projektu zapewnione jest miejsce do wystawiania rzeczy będące przestrzenią bezpieczną dla dzieci oraz mały poczęstunek (woda, kawa, herbata, przekąski). Osoby wymieniające zabawki ustalają między sobą zasady wymiany. Przy sprzyjającej pogodzie akcja może mieć charakter plenerowy. Projekt zakłada wypromowanie inicjatywy poprzez ogłoszenia w lokalnych mediach i mediach społecznościowych oraz za pomocą plakatów.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Dzieci stanowią liczną grupę mieszkańców Bemowa, a projekt wymiany zabawek odpowiada na ich potrzebę zróżnicowanych form zabawy. Przyczynia się on również do wzrostu świadomości ekologicznej i integracji mieszkańców. Akcje wymiany rzeczy cieszą się coraz większą popularnością, warto więc rozpowszechnić je w naszej dzielnicy, zwłaszcza że Bemowo dysponuje miejscami odpowiednimi do ich przeprowadzania, a projekt nie wymaga większych nakładów finansowych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychwynajem sali: 4x 500 zł= 2000zł poczęstunek: 4x 300 zł=1200zł obsługa wymiany: 4x 200 zł=800

(akcja zostanie przeprowadzona bezkosztowo w jednej ze szkół lub przedszkolu w dzielnicy Bemowo),

poczęstunek: 2x 250 zł=500 zł

obsługa wymiany: 2x 200 zł=400

promocja wymiany: 500 250


Całkowity koszt projektu: 4 5001 150,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki