Koordynator w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2016-03-25 09:54:55
Powrót do projektu

Szkoła XXI wieku - super pomoce dla super dzieci!

status:


Świat idzie do przodu, nauka też, pora by dzieciaki i nauczyciele z Siekierek mieli dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych. Dzieci najintensywniej uczą się poprzez zabawę i doświadczenia - stwórzmy dla nich dobrze wyposażoną pracownię językową, przyrodniczą, historyczną, matematyczną.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.073512732983
szerokość geograficzna: 52.212006870644

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

Ul.Gościniec 53

Istotne informacje o lokalizacji

Szkoła podstawowa nr 3, ul. Gościniec 53


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul.Gościniec 53, jest placówką publiczną, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00. Z pomocy będą mogli korzystać wszyscy uczniowie szkoły. Praktycznie wszystkie dzieciaki z Siekierek były, są lub będą uczęszczały do SP nr 3, gdyż jest to jedyna publiczna szkoła na Siekierkach. Dzięki pomocom i nowemu wyposażeniu będzie można zorganizować również zajęcia otwarte dla mieszkańców, festiwal naukowy zorganizowany dla ogółu Siekierczan, a także pokazy i lekcje plenerowe.


Pełny opis projektu

Świat idzie do przodu, nauka też, pora by nowoczesne pomoce naukowe zawitały też na Siekierki.

Pomoce te uatrakcyjnią lekcje, a ciekawe wyposażenie pracowni szkolnych sprawi, że uczniowie będą chętniej uczestniczyć w zajęciach i pogłębiać wiedzę dotyczącą otaczającego ich świata, zjawisk przyrodniczych, historii, naszego kraju, świata nauki itd. Szkoła wykorzystuje wszystkie fundusze na bieżące funkcjonowanie i najpilniejsze potrzeby, dlatego brakuje pieniędzy na nowoczesne, kreatywne i rozwijające pomoce i wyposażenie.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Pomoce dydaktyczne i naukowe w ciekawy i w atrakcyjny sposób wspomogą rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny dzieci. Lekcje z wykorzystaniem ciekawych pomocy są urozmaicone i dużo bardziej atrakcyjne, a dzieci chętniej w nich uczestniczą.Dzieci najintensywniej się uczą podczas zabawy, gdy doświadczają osobiście zjawisk, wydarzeń i teorii. Pomoce dydaktyczne pomogą zarazić ich pasją, zapałem do nauki i pogłębiania swojej wiedzy.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Projekt zakłada zakup pomocy naukowych i wyposażenia pracowni językowej, przyrodniczej, historycznej, matematycznej, które są zarazem praktyczne oraz stanowią niezastąpione uzupełnienie każdej lekcji. W tym m.in. przyrządy badawcze, modele anatomiczne, zestawy doświadczalne do badania wody, gleby, powietrza, cyfrowe przyrządy, multimedia, zestawy doświadczalne, sprzęt laboratoryjny, modele, plansze, lupy, lornetki, mapy i globusy, gry historyczne, programy, słowniki, plansze multimedialne, przyrządy i gry matematyczne, filmy, książki, itp. Ogromny wybór w zależności od preferencji nauczycieli i przydatności do zajęć. Koszt 20000 zł.


Całkowity koszt projektu: 20 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki