Koordynator w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2016-05-12 00:53:29
Powrót do projektu

Szkoła XXI wieku - super pomoce dla super dzieci!

status:


Świat idzie do przodu, nauka też, pora by dzieciaki i nauczyciele z Siekierek mieli dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych. Dzieci najintensywniej uczą się poprzez zabawę i doświadczenia - stwórzmy dla nich dobrze wyposażoną pracownię językową, przyrodniczą, historyczną, matematyczną.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.073512732983
szerokość geograficzna: 52.212006870644

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

Ul.Gościniec 53

Istotne informacje o lokalizacji

Szkoła podstawowa nr 3, ul. Gościniec 53


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul.Gościniec 53, jest placówką publiczną, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00. Z pomocy będą mogli korzystać wszyscy uczniowie szkoły oraz gościnnie uczniowie z innych placówek. Praktycznie wszystkie dzieciaki z Siekierek były, są lub będą uczęszczały do SP nr 3, gdyż jest to jedyna publiczna szkoła na Siekierkach. Dzięki pomocom i nowemu wyposażeniu będzie można zorganizować również zajęcia otwarte dla mieszkańców, festiwal naukowy zorganizowany dla ogółu Siekierczan, a także pokazy i lekcje plenerowe. Pomoce będę dostępne również raz w tygodniu w godzinach popołudniowych dla ogółu mieszkańców (termin dotyczy przyszłego roku szkolnego, zostanie zatem ustalony po 1.09.2016).


Pełny opis projektu

Świat idzie do przodu, nauka też, pora by nowoczesne pomoce naukowe zawitały też na Siekierki.

Pomoce te uatrakcyjnią lekcje, a ciekawe wyposażenie pracowni szkolnych sprawi, że uczniowie będą chętniej uczestniczyć w zajęciach i pogłębiać wiedzę dotyczącą otaczającego ich świata, zjawisk przyrodniczych, historii, naszego kraju, świata nauki itd. Szkoła wykorzystuje wszystkie fundusze na bieżące funkcjonowanie i najpilniejsze potrzeby, dlatego brakuje pieniędzy na nowoczesne, kreatywne i rozwijające pomoce i wyposażenie.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Pomoce dydaktyczne i naukowe w ciekawy i w atrakcyjny sposób wspomogą rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny dzieci. Lekcje z wykorzystaniem ciekawych pomocy są urozmaicone i dużo bardziej atrakcyjne, a dzieci chętniej w nich uczestniczą.Dzieci najintensywniej się uczą podczas zabawy, gdy doświadczają osobiście zjawisk, wydarzeń i teorii. Pomoce dydaktyczne pomogą zarazić ich pasją, zapałem do nauki i pogłębiania swojej wiedzy.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Projekt zakłada zakup pomocy naukowych i wyposażenia pracowni językowej, przyrodniczej, historycznej, matematycznej, które są zarazem praktyczne oraz stanowią niezastąpione uzupełnienie każdej lekcji. W tym m.in. przyrządy badawcze, modele anatomiczne, zestawy doświadczalne do badania wody, gleby, powietrza, cyfrowe przyrządy, multimedia, zestawy doświadczalne, sprzęt laboratoryjny, modele, plansze, lupy, lornetki, mapy i globusy, gry historyczne, programy, słowniki, plansze multimedialne, przyrządy i gry matematyczne, filmy, książki, itp. Ogromny wybór w zależności od preferencji nauczycieli i przydatności do zajęć. Koszt 20000 zł.


Całkowity koszt projektu: 20 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki