Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Bielany - zmiany z 2016-01-22 10:55:50
Powrót do projektu

Modernizacja placu zabaw przy budynkach Klaudyny 30 i 32

status:


PROJEKT ZAKŁADA MODERNIZACJĘ ISTNIEJĄCEGO PLACU ZABAW Z WYMIANĄ ZABAWEK PONAD 35-LETNICH W MIEJSCE ZNISZCZONYCH ZABAWEK ZOSTANĄ POSTAWIONE NOWE WIELOFUNKCYJNE URZĄDZENIA WSPIERAJĄCE ROZWÓJ PSYCHOFIZYCZNY DZIECI W WIEKU 4-8 LAT. DREWNIANE ROZPADAJĄCE SIĘ OGRODZENIE, NIE SPEŁNIAJĄCE JUŻ NORM BEZPIECZEŃSTWA, ZOSTANIE ZASTĄPIONE ESTETYCZNYM I TRWAŁYM OGRODZENIEM MODUŁOWYM.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.970475673676
szerokość geograficzna: 52.285198629075

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

działka 28/1 od strony wschodniej budynku przy ul. Klaudyny 32 i od strony północnej budynku Klaudyny 30

Istotne informacje o lokalizacji

ISTNIEJĄCY PLAC ZABAW MA POWIERZCHNIĘ OKOŁO 820 M2. OBLICZENIA NA PODSTAWIE MAP POSIADANYCH PRZEZ SPÓŁDZIELNIĘ DOKONANE PRZEZ ARCHITEKTA SPÓŁDZIELNI.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

TEREN PLACU ZABAW JEST OGRODZONY, A DOSTĘP ZAPEWNIAJĄ FURTKI ZAMYKANE OD ŚRODKA NA METALOWĄ ZASUWKĘ. KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ NA PLACU ZABAW JEST MOŻLIWE DLA KAŻDEGO UŻYTKOWNIKA W WIEKU OBJĘTYM REGULAMINEM PLACU ZABAW. PRZESTRZEŃ WOKÓŁ PLACU ZABAW JEST NAJWIĘKSZYM TERENEM WOLNYM OD PARKINGÓW I SAMOCHODÓW USYTUOWANYCH WEWNĄTRZ OSIEDLA ZAMIESZKAŁEGO PRZEZ PONAD 8 TYSIĘCY OSÓB, W TYM WIĘKSZOŚĆ RODZIN Z DZIEĆMI. Z UWAGI NA FAKT, ŻE PLAC ZABAW ZNAJDUJE SIĘ OBOK PRZYCHODNI ZDROWIA, APTEKI ORAZ PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKA TO KORZYSTA Z NIEGO CHĘTNIE WIELU MIESZKAŃCÓW TAKŻE SPOZA TERENU OSIEDLA. PRZY DOBREJ POGODZIE KAŻDEGO DNIA BAWI SIĘ TAM MINIMUM 30 DZIECI.


Pełny opis projektu

PROJEKT ZAKŁADA MODERNIZACJĘ ISTNIEJĄCEGO PLACU ZABAW, KTÓRA OBEJMUJE: 1. WYMIANĘ PONAD 30-LETNICH ZABAWEK NA INNE ATRAKCYJNE DLA DZIECI W WIEKU 4-10 LAT. W MIEJSCU UZYSKANYM PO DEMONTAŻU URZĄDZEŃ SPRAWNOŚCIOWYCH TYPU "FALA" I "DOMEK" ZOSTANĄ POSTAWIONE DWA DUŻE ROZBUDOWANE URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE ZACHĘCAJĄCE DO ZABAWY W GRUPIE. URZĄDZENIA BĘDĄ ZAWIERAŁY W SWOICH KONSTRUKCJACH MIEJSCA DO WSPINACZKI PO LINACH, WSPINACZKI Z UCHWYTAMI, MOSTKI LINOWE I Z TWORZYWA SZTUCZNEGO ŁĄCZĄCE POSZCZEGÓLNE ELEMENTY ORAZ ZJEŻDŻALNIĘ. KONSTRUKCJE NOŚNE TYCH URZĄDZEŃ BĘDĄ WYKONANE Z RUR OKRĄGŁYCH ZE STALI NIERDZEWNEJ (CHROMOWANEJ), ŁĄCZNIKÓW KULOWYCH ORAZ UCHWYTÓW Z TWORZYWA SZTUCZNEGO. WSZYSTKIE ELEMENTY BĘDĄ ZŁĄCZONE I BĘDĄ ODPORNE NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE. ZJEŻDŻALNIE W ZESTAWACH BĘDĄ WYKONANE Z TRÓJWARSTWOWEJ PŁYTY FREZOWANEJ HDPE ORAZ BLACHY NIERDZEWNEJ. WSZYSTKIE UCHWYTY WSPINACZKOWE ZOSTANĄ WYKONANE Z ŻYWICY EPOKSYDOWEJ. 2. DEMONTAŻ ZNISZCZONEGO ZESTAWU DREWNIANEGO ZE ZJEŻDŻALNIĄ DO PIASKOWNICY. 3. DEMONTAŻ ISTNIEJĄCEJ PIASKOWNICY I BUDOWĘ NOWEJ O WYMIARACH 5 M X 5 M Z TRWAŁĄ OBUDOWĄ ODPORNĄ NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE. 4. DOSTAWIENIE HUŚTAWKI TYPU "BOCIANIE GNIAZDO". 5. WYMIANĘ DREWNIANEGO ZNISZCZONEGO OGRODZENIA PLACU ZABAW NA OGRODZENIE MODUŁOWE WYSOKOŚCI 1,20 M Z DWOMA FURTKAMI I BRAMĄ KONIECZNĄ DO WYMIANY PIASKU:


Uzasadnienie dla realizacji projektu

NA OSIEDLU RUDA MIESZKA PONAD 8 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓW, W TYM WIELE RODZIN Z MAŁYMI DZIEĆMI, DLA KTÓRYCH ZDECYDOWANIE BRAKUJE BEZPIECZNEJ STREFY NA ATRAKCYJNĄ ZABAWĘ NA POWIETRZU. PLACE ZABAW NALEŻĄCE DO PRZEDSZKOLI CZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ SA DOSTĘPNE TYLKO DLA DZIECI Z DANEJ PLACÓWKI I TYLKO W GODZINACH FUNKCJONOWANIA. DODATKOWO PLAC ZABAW, KTÓREGO DOTYCZY PROJEKT, JEST POŁOŻONY NA PRZESTRZENI, KTÓRA JEST NAJWIĘKSZYM WOLNYM TERENEM MIĘDZY BLOKAMI NA OSIEDLU RUDA I OD POCZĄTKU FUNKCJONOWANIA OSIEDLA JEST MIEJSCEM ZABAW DZIECI I MŁODZIEŻY. WARTO ZATEM UCZYNIĆ TO MIEJSCE BARDZIEJ ATRAKCYJNYM, ABY ZACHĘCAŁO DO ZABAW W GRUPIE PRZEZ CO UCZYŁO WSPÓŁPRACY I INNYCH UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

WSZYSTKIE PODANE NIŻEJ CENY SA CENAMI BRUTTO I ZAWIERAJĄ NALEŻNY PODATEK VAT. - DWA URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE ROZBUDOWANE Z MONTAŻEM - 127 500,00 - DEMONTAŻ I UTYLIZACJA OGRODZENIA DREWNIANEGO, PIASKOWNICY, ZESTAWU ZABAWOWEGO DREWNIANEGO ORAZ URZĄDZEŃ SPRAWNOŚCIOWYCH "FALA" I "DOMEK" - 7 400,00 - ZAKUP I MONTAŻ HUŚTAWKI TYPU "BOCIANIE GNIAZDO" - 8 400,00 - ZAKUP I MONTAŻ OGRODZENIA MODUŁOWEGO WYSOKOŚCI 1,20 M (110 METRÓW BIEŻĄCYCH) Z DWOMA FURTKAMI I BRAMĄ KONIECZNĄ DO WYMIANY PIASKU - 25 800,00 - DOSTAWIENIE DWÓCH ŁAWEK Z OPARCIEM WKOPYWANYM - 2 200,00 - WYKONANIE NAWIERZCHNI PIASKOWEJ POD URZĄDZENIA ZGODNIE Z AKTUALNYMI NORMAMI ( W SUMIE 115 M2) - 9 000,00 - WYKONANIE OBRZEŻY STREF BEZPIECZNYCH POD ZABAWKAMI ZGODNIE Z AKTUALNYMI NORMAMI - (W SUMIE 86 METRÓW BIEŻĄCYCH) - 4 700,00


Całkowity koszt projektu: 185 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

NOWE URZĄDZENIA NA PLACU ZABAW BĘDĄ OBJĘTE DWULETNIA GWARANCJĄ PRODUCENTA, A DODATKOWO BĘDĄ WYKONANE Z TRWAŁYCH MATERIAŁÓW ZATEM Z ROZMÓW Z ZARZĄDCAMI PODOBNYCH PLACÓW ZABAW WYNIKA, ŻE KOSZTY EKSPLOATACJI OBEJMUJĄ PRZEDE WSZYSTKIM: KONIECZNĄ WYMIANĘ PIASKU W PIASKOWNICY, SPRZĄTANIE TERENU ORAZ WYRZUCANIE ŚMIECI ZE ŚMIETNIKÓW.


Całkowity koszt eksploatacji: 2 000,00 zł

Załączniki