Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Wawer - zmiany z 2017-03-28 11:24:28
Powrót do projektu

Zgrany Wawer - zakup gier planszowych do wypożyczalni gier

status: Zgłoszony


Zgrany Wawer to cykliczne spotkania dla dzieci, dorosłych i seniorów, podczas których animatorzy tłumaczą i wypożyczają gry planszowe. Celem spotkań jest integracja mieszkańców Wawra i promocja ciekawej formy spędzania czasu. Kwota 10 000 pozwoli na zakup ok. 60 nowych gier.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.169838905334473
szerokość geograficzna: 52.20655471581031

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Wawerskie Centrum Kultury

Filia Anin

ul. V Poprzeczna 13

04-611 Warszawa

tel. 22 815 41 40

anin@wck-wawer.pl

Istotne informacje o lokalizacji

Spotkania Zgranego Wawra odbywają się w całej dzielnicy: filiach Wawerskiego Centrum Kultury, placówkach oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych, na placach zabawach a nawet w centrach handlowych.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • rodziny z dziećmi
  • mieszkańcy
wszyscy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Spotkania w ramach projektu Zgrany Wawer odbywają się w różnych godzinach, dopasowanych do możliwości czasowych uczestników spotkań. Są to zarówno godziny przedpołudniowe (np. spotkania w przedszkolach i szpitalach), jak i popołudniowo-wieczorne (w filiach WCK i współpracujących placówkach). Na spotkania zapraszamy wszystkich, chcących poznać nowe gry planszowe, spotkać współgraczy czy po prostu spędzić miło czas nad umysłową łamigłówką. Jedynym warunkiem uczestnictwa w spotkaniach Zgranego Wawra jest chęć dobrej zabawy, którą gry planszowe zdecydowanie dostarczają. Na spotkania zapraszani są znani projektanci, graficy oraz wydawcy. Mieszkańcy informowani są o terminach spotkań przez: plakaty, ulotki oraz informacje na stronie www.facebook.com/ZgranyWawer.

Gry będzie można wypożyczać - na podstawie opracowanego regulaminu.


Pełny opis projektu

W gry planszowe może grać każdy - niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Fundamentem rozwoju projektu Zgrany Wawer jest nieustanne poszerzanie zbioru gier i udostępnianie go mieszkańcom dzielnicy. Kwota, o którą wnioskujemy pozwoli na zakup około 80 tytułów. Średnia cena gry waha się w okolicach 100-120 złotych a regularne zakupy zarówno nowych tytułów, jak i tych już uznanych i docenianych przez graczy, leżą zupełnie poza możliwościami finansowymi organizatorki projektu. Niezbędne jest wsparcie w ramach budżetu obywatelskiego. Planujemy zakupić gry zarówno dla dzieci i rodzin, jak i fanów ciężkiego wysiłku umysłowego.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

10 000 złotych to kwota, która zostanie spożytkowana na setki, tysiące godzin zabawy i nauki dla mieszkańców dzielnicy Wawer. Gry, które kupimy, posłużą podczas organizacji zajęć zarówno w filiach Wawerskiego Centrum Kultury, jak i m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka czy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Już teraz działamy na rzecz relacji dobrosąsiedzkich, a posiadając większy zbiór gier, będziemy mogli organizować jeszcze większe spotkania niż dotychczas. Na naszych spotkaniach pojawia się teraz nawet 50 osób. Biblioteka gier będzie też służyć młodzieży, ucząc poprzez zabawę wiedzy z zakresu historii, geografii, matematyki, języków obcych, ale również logicznego myślenia, planowania i miękkich umiejętności społecznych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Gry dla dzieci: 2000 zł

Gry dla młodzieży: 1500 zł

Gry dla rodzin: 1500 zł

Gry zaawansowane, dla dorosłych: 2000 zł

Gry i łamigłówki dla seniorów: 1500 zł

Promocja wydarzeń (plakaty, ulotki, zakładki): 500 zł

Maszynka do przypinek z akcesoriami: 1000 zł


Całkowity koszt projektu: 10 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • zgrany_wawer1.jpg
  • zgranywawer1.JPG
  • zgranywawer2.JPG
  • ZW_logo_kolor_3.jpg