Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Wawer - zmiany z 2017-03-28 12:16:28
Powrót do projektu

Interaktywne spektakle teatralne dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

status: Zgłoszony


Interaktywne teatrzyki dla dzieci to cykliczne przedstawienia teatralne z udziałem aktorów, w których mali odbiorcy mogą aktywnie uczestniczyć. Teatrzyki cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem w Filii Anin Wawerskiego Centrum Kultury, że sala nie jest w stanie pomieścić tylu chętnych. Wnioskowana kwota pozwoli na wzbogacenie oferty i częstsze wystawianie spektakli.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.17194175720215
szerokość geograficzna: 52.206239123837186

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Wawerskie Centrum Kultury, ul Żegańska 1a, 04-713 Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

Przedstawienia teatralne będą wystawiane w Wawerskim Centrum Kultury Filia Anin ul. V Poprzeczna13, o4-611 Warszawa; tel 22 815 41 40

anin@wck-wawer.pl


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Teatrzyki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym odbywać się będą raz w miesiącu, w sobotę w godzinach popołudniowych w Wawerskim Centrum Kultury filia Anin. Terminy i godziny spotkań oraz tytuły kolejnych przedstawień zostaną umieszczone w prasie lokalnej ("Wiadomości Sąsiedzkie", Kurier Wawerski), na stronie internetowej Wawerskiego Centrum Kultury oraz na plakatach i ulotkach, które dostarczone zostaną do szkół i przedszkoli.


Pełny opis projektu

Cykl interaktywnych, bezpłatnych teatrzyków teatralnych, dla najmłodszych mieszkańców Wawra- dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zabawne przygody przedstawiane w spektaklach będą spełniały wartości edukacyjne i wychowawcze. Każda bajka będzie miała jakieś przesłanie. Młody widz zostanie wciągnięty do wspólnej zabawy przez aktorów. Dzieci będą tańczyć, śpiewać piosenki, wykonywać proste sceniczne zadania albo po prostu oglądać przedstawienie. Aktorzy przeniosą je do świata pełnego przygód i bajkowych opowieści. W okresie letnim planujemy wystawianie spektakli teatralnych w plenerze.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

W Wawerskim Centrum Kultury filia Anin comiesięczne teatrzyki cieszą się dużą popularnością. Chcielibyśmy aby były one ogólnodostępne, żeby każde dziecko mogło przyjść z rodzicami , dziadkami i chociaż raz w miesiącu mieć odskocznię od codziennych, zwykłych zabaw. Kwota 9600,-zł pozwoli na sfinansowanie 5 spektakli, Poprzez udział w interaktywnych teatrzykach pozwolimy dzieciom zupełnie nieświadomie stać się aktorami i wcielać się w różne role. Przedstawimy bajki, które niosą za sobą jakieś przesłanie. W Dzielnicy Wawer nie ma Teatru, ale za to jest dużo rodzin z dziećmi. Realizując projekt wychodzimy naprzeciw ich potrzebom i dajemy alternatywną formę spędzania wolnego czasu.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

5 spektakli interaktywnych dla dzieci- 5 x 1500,- = 7500,-

materace/ karimaty dla dzieci - 14 szt.x 150,-= 2100,-

Razem 9600,-

8

Całkowity koszt projektu: 9 600,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki