Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Wola - zmiany z 2017-02-06 11:12:06
Powrót do projektu

Rozwijamy wolskie maluchy

status: Zgłoszony


Zajęcia kulturalne - przedstawienia teatralne i zajecia plastyczne dla naszych maluszków i ich starszego rodzeństwa z Odolan.

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Lokalny , Wola

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

WOLSKIE CENTRUM KULTURY -oddzialy w tym przy ul. Działdowskiej

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • rozwój

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Korzystać z przedstawien i zajec plastycznych beda mogly rodziny z dziecmi 1 - 8 lat. Zajecia beda oplacone z budzetu a uczestnicy nie beda obciazeni dodatkowymi kosztami wstepu. Zapisy na zajecia beda oglaszane przez Urzad. Zapisywac sie beda mogly w pierwszej kolejnosci osoby, ktore jeszcze nie skorzystaly z zajec - te ktore juz byly beda wpisywane na liste rezerwowa i beda mogly przyjsc jesli nie zbierze sie wymagana liczba uczestnikow nowych ze zgloszen.


Pełny opis projektu

Projekt obejmuje zajecia kulturalne dla dzieci do lat 8. Spotkania beda sie odbywac w miesiacach od czerwca do wrzesnia dwa -trzy razy w miesiącu - teatr i raz w miesiącu - zajecia plastyczne. W ramach zajec zostanie zorganizowanych 10 przedstawień i 8 spotkań z zajęciami plastycznymi. Zajęcia będą się obywały w weekend rano by rodzice pracujący w tygodniu do późnych godzin mogli spokojnie przyprowadzic swoje pociechy. Zajecia/przedstawienia beda sie odbywaly w Wolskim Centrum Kultury - to miejsce łatwo dostępne i odpowiednie moim zdaniem na tego typu zajecia. Uczestnicy nie beda obciazani kosztem biletow wstepu. Zajecia plastyczne beda sie odbywaly w dwoch grupach - dzieci do lat 4 i od 4 do 8. Przedstawienia zostana zorganizowane dla dzieci od 1 roku do lat 8. Wyjścia do filharmonii są dość drogie i nie każdego rodzica stać na to by się z dzieckiem udać, więc takie zajęcia sponsorowane z budżetu mogą pozwolić rodzicom na pokazanie dzieciom czegoś nowego. Dodatkowo zajęcia będą się odbywać w okresie letnim więc pozwoli to rodzicom, których dzieci nie będą spędzać czasu w przedszkolu, żłobku czy wyjazdach wakacyjnych na zorganizowanie dzieciom dodatkowych atrakcji. Przedstawienia z założenia maja być zorganizowane: 2-krotnie w czerwcu, 3-krotnie w lipcu i sierpniu, i 2-krotnie we wrześniu. Zajęcia plastyczne po 2 razy w czterech miesiącach czerwiec - wrzesień.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Myślę, że nasza dzielnica i rejon Odolan potrzebuje takich zajęć z uwagi na rosnące zagęszczenie zabudowy mieszkaniowej i fakt, iż w sporo jest wśród mieszkańców młodych małżeństw z dziećmi. Powinniśmy pokazać dzieciom już od najmłodszych lat, że prócz bajek i gier komputerowych są również inne możliwości spędzania czasu. Zajęcia kulturalne na pewno będą wspaniałą formą rozwoju maluchów, zarówno mowy jak i umiejętności motorycznych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

10 przedstawień teatralnych dla dzieci - podany przez dzielnicę koszt to 500-2.500 zł za jedno, przyjmuję średni koszt ok 1.500 zł = 15.000 zł

8 zajęć plastycznych - wg podanego cennika po 200 zł za jedne zajęcia = 1.600 zł

ponieważ zajęcia plastyczne mają się odbywać w 2 grupach zakładam podwójny koszt ze względu na większą ilość dzieci, materiałów i dodatkowego opiekuna. -> 3.200 zł

----

razem 18.200 zł

plus koszty administrowania/zapisów (ok. 800zł)*pozwolenia od dyrektor WCK dołączę na dniach


Całkowity koszt projektu: 19 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki