Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Ursynów - zmiany z 2017-02-03 10:49:03
Powrót do projektu

Kolejne 1000 drzew i krzewów rozdanych mieszkańcom do zasadzenia. Szczególnie nisko rosnących by skutecznie oczyszczały powietrze.

status: Zgłoszony


Kolejne 1000 drzew i krzewów rozdanych mieszkańcom do zasadzenia. Szczególnie nisko rosnących by skutecznie oczyszczały powietrze. W kilku terminach, w weekendy koło urzędu rozdawane będą sadzonki drzew i krzewów, każdemu, kto poda imię, nazwisko, maila i telefon. Miejsce na Ursynowie w danym obszarze, gdzie zamierza posadzić i zobowiąże się udostępnić zdjęcie z zasadzenia rośliny, z prawem do publikacji, wraz z opisem co to za roślina, dlaczego chcieli ją tu posadzić i gdzie posadzili. Generalnie chodzi o aktywacje Chodzi o aktywację i integrację mieszkańców, walkę ze smogiem i wzrost estetyki poprzez zazielenienie. Projekt przewiduje zakup dużej liczby tanich roślin i małej drogich. Nasadzenie drogich będzie prowadzone za pisemną zgodą zarządcy działki, po złożeniu deklaracji, że będzie dbał o roślinę minimum 20 lat i pod czujnym okiem fachowca. Część roślin, to będą winorośla, pnącza, bluszcz rosnąca na ścianach budynków. W celu zmiany ich koloru na zielony, żółty i czerwony. Ursynowskie bloki staną się zielone, a Ursynów wysoki będzie równie zielony jak zielony.


Dzielnica

Ursynów


Charakter projektu

Lokalny , Ursynów


Lokalizacja projektu

Ursynów Południowy

Istotne informacje o lokalizacji

Ursynó


Klasyfikacja projektu

  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ogólnodostępne, bo każdy mieszkaniec będzie mógł pobrać sadzonki.


Pełny opis projektu

Ma być zielono! Kolejne 1000 drzew i krzewów rozdanych mieszkańcom do zasadzenia. Szczególnie nisko rosnących by skutecznie oczyszczały powietrze. W kilku terminach, w weekendy koło urzędu rozdawane będą sadzonki drzew i krzewów, każdemu, kto poda imię, nazwisko, maila i telefon. Miejsce na Ursynowie w danym obszarze, gdzie zamierza posadzić i zobowiąże się udostępnić zdjęcie z zasadzenia rośliny, z prawem do publikacji, wraz z opisem co to za roślina, dlaczego chcieli ją tu posadzić i gdzie posadzili. Generalnie chodzi o aktywacje i integrację mieszkańców, walkę ze smogiem i wzrost estetyki poprzez zazielenienie. Projekt przewiduje zakup dużej liczby tanich roślin i małej drogich. Nasadzenie drogich będzie prowadzone za pisemną zgodą zarządcy działki, po złożeniu deklaracji, że będzie dbał o roślinę minimum 20 lat i pod czujnym okiem fachowca. Część roślin, to będą winorośla, pnącza, bluszcz rosnąca na ścianach budynków. W celu zmiany ich koloru na zielony, żółty i czerwony. Ursynowskie bloki staną się zielone, a Ursynów wysoki będzie równie zielony jak zielony.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Integracja mieszkańców i walka o czyste powietrze.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zakup sadzonek, rozdanie ich wraz z instrukcją sadzenia.

Potrzebujemy:

- sadzonek

- plakatów i banerów promocyjnych

- koordynatora i pomocników do rozdawania w tym fachowca od zieleni, który pomoże dobrać rośliny i poradzi, gdzie jakie wsadzić.


Całkowity koszt projektu: 40 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki