Strefa użytkownika
  • Zgłaszanie pomysłów
  • Ocena pomysłów i odwołania
  • Głosowanie
  • Wyniki

Głosowanie zakończone.
Dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

termin ogłoszenia wyników:
30 września 2020

Ogłoszenie wyników

Już 30 września (środa) poznamy projekty, które zostaną zrealizowane w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego. Zwycięskie pomysły Miasto zrealizuje w 2021 roku.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z aktualnymi informacjami o budżecie obywatelskim zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Pytania i odpowiedzi

Wygrają (a więc zostaną rekomendowane do realizacji) te projekty, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w kwocie przeznaczonej dla danej dzielnicy lub na poziom ogólnomiejski. Może zdarzyć się tak, że wygra kilka bardzo drogich projektów lub kilkanaście tańszych, mniejszych.

Ponadto, aby pomysł mógł zostać wybrany na poziomie dzielnicowym musi na niego zagłosować co najmniej 50 osób, a na poziomie ogólnomiejskim co najmniej 100 osób. Liczą się wyłącznie głosy ważne. Nawet jeżeli miejsce na liście i koszt realizacji pozwala na realizację pomysłu, projekt nie zostanie wybrany do realizacji, jeżeli nie otrzyma odpowiedniego poparcia mieszkańców.Szukasz więcej odpowiedzi?

Ikona informacje

Wszystkie potrzebne informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdziesz również na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl oraz na stronach urzędów dzielnic i facebooku.

Pytania i odpowiedzi