• Zgłaszanie projektów
  • Ocena projektów
  • Głosowanie na projekty
  • Ogłoszenie wyników

Głosowanie zakończone.
Dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

termin ogłoszenia wyników:
3 października 2019

Ogłoszenie wyników

Już wkrótce poznamy projekty, które zostaną zrealizowane w ramach VI edycji budżetu obywatelskiego. Zapraszamy na galę ogłoszenia wyników głosowania, która odbędzie się
3 października (czwartek) o godz. 18:00. W tym roku spotkamy się w Pałacu Kultury i Nauki
(w sali marmurowej, na II poziomie). Zobaczcie na żywo, jakie projekty wybrali mieszkańcy!

Jeżeli nie możecie uczestniczyć w wydarzeniu, zachęcamy do oglądania transmisji dostępnej na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl.

Pytania i odpowiedzi

Wygrają (a więc zostaną rekomendowane do realizacji) te projekty, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w kwocie przeznaczonej dla danej dzielnicy lub na poziom ogólnomiejski. Może zdarzyć się tak, że wygra kilka bardzo drogich projektów lub kilkanaście tańszych, mniejszych.

Ponadto, aby pomysł mógł zostać wybrany na poziomie dzielnicowym musi na niego zagłosować co najmniej 50 osób, a na poziomie ogólnomiejskim co najmniej 100 osób. Liczą się wyłącznie głosy ważne. Nawet jeżeli miejsce na liście i koszt realizacji pozwala na realizację pomysłu, projekt nie zostanie wybrany do realizacji, jeżeli nie otrzyma odpowiedniego poparcia mieszkańców.Szukasz więcej odpowiedzi?

Wszystkie potrzebne informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdziesz również na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl oraz na stronach urzędów dzielnic i facebooku.

Pytania i odpowiedzi